Recept na hráškový salát - ideální letní piknikový salát

Tento recept používá mražený hrášek, zelenou cibulku, vodní kaštany a uzené mandle. Hrášek sice trochu rozmrzne, ale je báječný i studený a křupavý. Tento salát můžete připravit dopředu v den, kdy ho chcete podávat, jen počkejte s přidáním ořechů, aby si zachovaly svou křupavost.

Hráškový salát - ideální pro léto

Dlouhé teplé letní dny jsou jako stvořené pro studený hráškový salát!

Poprvé jsem se s tímto báječným hráškovým salátem setkala u kamarádky na potlachu. Bylo to jedno z jídel, ke kterému se všichni vraceli pro druhé.

Jak připravit hráškový salát

Tento recept používá mražený hrášek, který ani nemusíte rozmrazovat, zelenou cibulku, vodní kaštany a uzené mandle. Hrášek sice trochu rozmrzne, ale je báječný i studený a křupavý.

Nejsem si jistá původním zdrojem tohoto receptu na hráškový salát, ale protože se v receptu píše o uzených mandlích, možná je to mandlářská společnost? Klidně by se dal připravit i z tamari mandlí. Do tohoto studeného hráškového salátu prostě chcete slané, křupavé, pražené mandle.

Salát, který si můžete připravit dopředu

Tento salát můžete připravit dopředu v den, kdy ho chcete podávat, jen počkejte s přidáním ořechů, aby si zachovaly svou křupavost. Studený hrášek a křupavé mandle se k sobě krásně hodí.

Máte nějaký oblíbený hráškový salát? Napište nám o něm do komentářů.

Hledáte další skvělé letní piknikové saláty?

Ingredience

  • 448 gramů mraženého drobného hrášku
  • 168.00gramm mandlí z udírny
  • 118 mililitrů nakrájené zelené cibule
  • 224 gramů nasekaných vodních kaštanů
  • 156.09mililitrů majonézy
  • 2 lžičky žlutého kari
  • Sůl a čerstvě mletý pepř podle chuti

Postup

  1. Odstraňte přebytečnou sůl a nasekejte mandle: V jemném sítku pod tekoucí studenou vodou mandle opláchněte, abyste je zbavili přebytečné soli. Rozložte je mezi 2 vrstvy papírových utěrek a osušte. Rozložte je na prkénko a nahrubo je nasekejte velkým nožem.
  2. Smíchejte ingredience na salát: Ve velké míse vyšlehejte majonézu, kari, sůl a pepř dohladka. Do mísy přidejte hrášek, šalotku a vodní kaštany. Salát jemně vmíchejte do majonézové zálivky. Ochutnejte a podle chuti ještě osolte a opepřete. Uložte do chladničky, dokud nebude připraven k podávání.
  3. Přidejte mandle: Těsně před podáváním vmíchejte nasekané mandle.
Studený hrachový salát
Starší příspěvek

Vanilkové košíčky

Novější příspěvek

Salát z cizrny a ječmene

Salát z cizrny a ječmene