Red Flannel Hash - nový způsob konzumace červené řepy a corne

Red flannel hash je jen corned beef hash s přídavkem červené řepy. V Nové Anglii se tradičně připravuje k snídani ze zbytků vařené večeře. Svůj název získala podle poněkud zjevné podobnosti barev s červenou flanelovou kostkovanou látkou.

Jednou z nejlepších věcí na vařené večeři nebo hovězím mase se zelím jsou zbytky. Jedna moje kamarádka dokonce pravidelně dělá dvě pečeně, když vaří hovězí, jen aby jí zbylo dost na sendviče a hašé.

Co je to červený flanelový hašiš?

Red flannel hašé je jen hovězí hašé s přídavkem červené řepy. Tradičně se připravuje v Nové Anglii ke snídani ze zbytků předchozí vařené večeře a svůj název získal podle poněkud zjevné podobnosti barev s červenou flanelovou kostkovanou látkou.

Jak připravit červené flanelové hašé s hovězím masem, červenou řepou a brambory

Není to nádhera?

A taky tak dobrá. Můj nový oblíbený způsob konzumace červené řepy.

Chcete-li ji připravit, uvařte na velké pánvi (já používám litinovou pánev) cibuli. Přidejte nakrájenou vařenou řepu, vařené brambory a vařené hovězí maso. Stěrkou přitlačte, aby se maso pěkně křupavě opeklo. Podávejte s vejci k snídani!

Ingredience

 • 4 lžíce másla
 • 236 mililitrů cibule, nakrájené nadrobno
 • 473 mililitrů vařeného hovězího masa, nakrájeného na kousky
 • 355 mililitrů vařené červené řepy, nakrájené na kousky
 • 355 mililitrů vařených brambor, nakrájených na kousky
 • 1 čajová lžička worcestrové omáčky (nepovinné, a pokud vaříte bezlepkově, použijte bezlepkovou worcestrovou omáčku)
 • 59 mililitrů (balené) čerstvé petrželky, nasekané (nepovinné)
 • Čerstvě mletý černý pepř podle chuti

Postup

 1. Uvařte cibuli: Na pánvi (nejlépe litinové) rozehřejte máslo na středně vysoké teplotě. Přidejte cibuli a několik minut ji smažte, dokud nezprůsvitní.
 2. Přidejte hovězí maso, brambory a červenou řepu: Pánev promíchejte, aby se spojila, a rovnoměrně ji rozprostřete po pánvi. Snižte teplotu na střední. Kovovou stěrkou přitlačte, aby směs lépe zhnědla. Nemíchejte, ale nechte vařit, dokud nebude z jedné strany pěkně hnědá, pak kovovou stěrkou nadzvedněte části směsi a otočte, aby se opekla i druhá strana. Pokud se směs na pánev příliš lepí, přidejte na pánev v místě, kde se lepí, ještě trochu másla.před otočením na pánvi nech červené flanelové hash browns křupavé a opečené.Na pánev s cibulí přidáme červenou řepu, hovězí maso v konzervě a brambory na přípravu červených flanelových hash browns s hovězím masem v konzervě.
 3. Když je maso pěkně propečené, stáhněte ho z ohně: Pokud používáte worcestrovou omáčku, přilijte ji. Vmíchejte čerstvou nasekanou petrželku, pokud ji používáte, a podle chuti posypte čerstvě mletým černým pepřem. Z hovězího masa by mělo být dostatek soli, ale pokud ne, dosolte podle chuti. Podávejte jen tak nebo se smaženými či sázenými vejci.