Jak udělat sladkou bramborovou kaši s bourbonem

Tyto krémové granátové sladké brambory jsou potřísněné kouřovým bourbonem. Miluji chuť bourbonu s jeho lehce kouřovým nádechem. Ale co se týče alkoholu, jsem lehkovážná, takže ho používám jen na ochucení něčeho báječného. Zbylá kaše ze sladkých brambor vydrží v lednici asi 5 dní.

Jsou prázdniny, že? Máme ještě čas na to, abychom si dopřáli pár požitků? Dobře, to je přesně ta záminka, kterou potřebuji pro tyto krémové granátové sladké brambory potřísněné kouřovým bourbonem.

Vtipné je, že kdybyste se podívali do naší skříňky s alkoholem, našli byste tam spoustu skvělých věcí k pití - vermut, marsalu, madeiru, rum, calvados, JD, Maker's Mark - a přitom nikdo v naší rodině nepije nic jiného než občasnou sklenku vína nebo piva. Nebo možná malou skleničku sherry nebo portského.

Všechny ty vysokooktanové lahve jsou určeny k vaření, včetně bourbonu. Miluji chuť bourbonu s jeho lehce kouřovým nádechem. Ale co se týče alkoholu, jsem lehkovážná, takže ho používám jen na ochucení něčeho úžasného, jako je čokoládový bourbonový dort, neworleanský chlebový pudink nebo tyhle sladké brambory.

Bourbon nevynechávejte

Obávám se, že pro ty z vás, kteří se alkoholu při vaření vyhýbají, tento recept není určen.

Sladkou bramborovou kaši můžete samozřejmě snadno připravit i bez bourbonu; bude skvělá, jen přidejte trochu muškátového oříšku a skořice, abyste ji trochu okořenili.

V tomto receptu jsem experimentovala se snížením obsahu alkoholu tím, že jsem bourbon nejprve povařila, abych urychlila odpařování, ale zatímco se snížil obsah alkoholu, snížila se i chuť bourbonu. Takže pokud chcete ten úžasný nádech, který bourbon poskytuje, budete ho muset přidat tak, jak je.

Nejlepší sladké brambory k použití

Pro tento recept hledejte granátové sladké brambory. Tyto sladké brambory mají červenohnědou slupku a jasně oranžovou dužinu. Rychle se vaří, snadno se rozmačkávají a mají příjemně sladkou chuť.

Jak dlouho vařit sladké brambory

Na tuto kaši ze sladkých brambor oloupejte brambory, nakrájejte je na velké kostky a pak je uvařte doměkka. To by mělo trvat zhruba 15 až 20 minut.

Co udělat se zbytky sladkých bramborových kaší?

Zbylá kaše ze sladkých brambor vydrží v lednici asi 5 dní.

Můžete je ohřát samotné a připravit si tak snadnou přílohu na všední večer, nebo je použít na ozdobu pastýřského koláče, usmažit z nich tenké bramboráčky nebo je vmíchat do lehce alkoholické verze našich sladkých bramborových vaflí.

Další oblíbené sváteční přílohy

Ingredience

  • 1.4 kg granátových sladkých brambor, oloupaných a nakrájených na 2.5 cm kousky
  • Kosher sůl
  • 3 až 4 lžíce bourbonské whisky
  • 4 lžíce másla, více nebo méně podle chuti
  • 4 lžíce hnědého cukru, více či méně podle chuti
  • 2 lžičky vanilkového extraktu

Metoda

  1. Sladké brambory uvařte doměkka: Vložte kousky sladkých brambor do velkého hrnce a zalijte je vodou. Do vody přidejte lžíci soli. Přiveďte k varu. Vařte do změknutí, přibližně 15 až 20 minut.Sladké brambory vařící se v hrnciSladké brambory v hrnci s vodou
  2. Sladké brambory rozmačkejte: Uvařené sladké brambory slijte a vraťte je do hrnce na sporák. Snižte teplotu na minimum. Do hrnce přidejte bourbon a máslo a promíchejte. Přidejte hnědý cukr a vanilkový extrakt a promíchejte. Rozmačkejte je šťouchadlem na brambory dohladka. Podle chuti přidejte další sůl, bourbon, máslo a hnědý cukr.sladké brambory rozmačkané v hrnci