Salát z pečené růžičkové kapusty - zdravý, prospěšný a lahodný salát.

Tento recept na salát z růžičkové kapusty ve středomořském stylu vás nezklame. Kombinuje vydatnou, dokonale zkaramelizovanou růžičkovou kapustu s baby zelení, jako je špenát a rukola; šalotkou a posypáním slanou fetou. Slavnostní nádech dodají brusinky a opražené mandle. Bez lepku. Pokud potřebujete, vynechejte fetu, abyste získali veganskou variantu.

Hledáte chutný salát bez salátu? Tento recept na salát z růžičkové kapusty ve středomořském stylu vás nezklame. Tento salát kombinuje vydatnou, dokonale zkaramelizovanou růžičkovou kapustu s baby zelení, jako je špenát a rukola, šalotkou a posypáním slanou fetou. Slavnostní nádech dodají brusinky a opražené mandle. A medovo-citronovou zálivku si zamilujete! Bez lepku. Pokud potřebujete, vynechejte fetu, abyste získali veganskou variantu.

Středomořský salát z pečené růžičkové kapusty na velkém servírovacím talíři

Vzhledem k nedávnému stažení římského salátu z prodeje v naší části světa jsme se pustili do salátu bez salátu. Vlastně to nebylo tak těžké. Vždyť moje rodina může jíst balela (cizrnový salát) každý den. A když všechno ostatní selže, pomůže nám tento super jednoduchý rajčatový salát.

Ale protože jsem měla několik kilo růžičkové kapusty, která si přímo říkala o použití, tak... růžičkový salát!

Středomořský salát z pečené růžičkové kapusty se špenátem, rukolou, brusinkami, mandlemi a fetou. Prezentováno na servírovacím talíři s dalšími brusinkami a sýrem feta po straně.

Pečený růžičkový salát

Tento růžičkový salát začíná velmi jednoduchým, ale důležitým krokem, kterým je pečení růžičkové kapusty. Nebráním se salátům, které používají syrovou růžičkovou kapustu, ale mnohem raději a často i s chutí používám nasolenou růžičkovou kapustu, která byla opečená do karamelové dokonalosti.

Atraktivita tohoto salátu z růžičkové kapusty spočívá v rozmanitosti textur a chutí. Pečená růžičková kapusta - uvnitř křehká a na povrchu dokonale zuhelnatělá - v kombinaci s baby špenátem, peprnou rukolou a šalotkou. Pro větší zajímavost a možná i trochu slavnostní nádech přidáme opražené mandle (nebo vlašské ořechy) a sušené brusinky.

Velká mísa s růžičkovou kapustou, špenátem, rukolou, šalotkou a mandlemi. Malá miska sýra feta a malá miska brusinek po straně. Zálivka připravená k zalití

Medovo-citronová zálivka - s trochou štiplavé dijonské hořčice - salát zpevní a dodá mu jasný středomořský nádech. Na závěr salát ráda posypu krémovou fetou, která se skvěle hodí k ohořelé růžičkové kapustě. Pokud nemáte rádi fetu, můžete použít trochu kozího sýra.

Sýr můžete také úplně vynechat a připravit si veganský salát z růžičkové kapusty.

Jak dokonale upéct růžičkovou kapustu

Existuje několik jednoduchých kroků, kterými se řídím, aby byla růžičková kapusta dokonale upečená. Koneckonců jsou hvězdou tohoto salátu, takže je důležité, aby byly správně upečené. Tady jsou mé tipy:

1. Ujistěte se, že jsou růžičkové kapusty dobře obalené v extra panenském olivovém oleji a osolené. K tomu je nestačí jen hodit na plech a pokapat olejem atd. Místo toho je nejprve vložte do velké mísy, promíchejte s vynikajícím EVOO a štědrou špetkou soli (já jsem použila řecký EVOO Private Reserve a košer sůl). Pořádně je proházejte, aby byly dobře obalené, a pak je dobře nasypte a rozprostřete na velký plech.

Pečená růžičková kapusta na plechu

2. Když budete růžičkovou kapustu rozkládat na plech, snažte se ji položit řeznou stranou dolů, aby měla co největší část povrchu šanci zkaramelizovat.

3. Jakmile jsou v troubě, brukvovité kapusty příliš nerušte. V polovině pečení je zkontrolujte, a pokud jedna strana vypadá dobře, rychle je promíchejte, aby i druhá strana měla šanci získat barvu.

Salát z pečené růžičkové kapusty s rukolou, špenátem, fetou, brusinkami a mandlemi zblízka.

Popis

Tento salát kombinuje vydatnou, dokonale zkaramelizovanou růžičkovou kapustu s baby zelení, jako je špenát a baby rukola, šalotkou a slanou fetou. Slavnostní nádech dodávají brusinky a opražené mandle. A medovo-citronovou zálivku si zamilujete! Nezapomeňte se podívat do poznámek, kde najdete další tipy.

Složení

Na salát

 • 0.9 kg růžičkové kapusty, dobře očištěné, oříznuté a rozpůlené
 • Sůl
 • Extra panenský olivový olej Private Reserve
 • 168 gramů baby špenátu
 • 112.00gramm baby rukoly
 • 2 šalotky, rozpůlené a nakrájené na tenké plátky
 • Velká hrst sušených brusinek
 • 118 mililitru blanšírovaných mandlí nebo půlek vlašských ořechů, opražených
 • Nadrobený sýr feta, podle vlastní chuti

Na medovo-citronovou zálivku

 • 59 mililitrů řeckého extra panenského olivového oleje Private Reserve
 • 59 mililitrů čerstvé citronové šťávy
 • 2 lžíce kvalitního medu
 • 1 lžička dijonské hořčice
 • Sůl a pepř

Pokyny

 1. Předehřejte troubu na 218 °C.
 2. Do velké mísy vložte růžičkovou kapustu. Hojně je pokapejte extra panenským olivovým olejem a osolte. Promíchejte, aby se spojily. Rozložte růžičkovou kapustu na velký plech. Pečte ve vyhřáté troubě 25 až 30 minut, dokud nebude zvenku křupavá a uvnitř měkká (v polovině pečení ji zkontrolujte a rychle ji promíchejte, aby měla i druhá strana šanci získat barvu).
 3. Zatímco se růžičková kapusta peče, přidejte do velké mísy špenát, rukolu, šalotku, brusinky a mandle. Jakmile je hotová, přidejte do ní opečenou růžičkovou kapustu.
 4. V malé misce vyšlehejte ingredience na zálivku. Zalijte salát zálivkou (pokud si nejste jisti, že ji potřebujete celou, začněte s menším množstvím). Pak přidejte rozdrobenou fetu a ještě jednou jemně promíchejte.
 5. Salát přendejte na velký servírovací talíř. Pokud chcete, přidejte další posypku fety, mandlí nebo brusinek. Dobrou chuť!