Recept na kuřecí stehna s granátovým jablkem - skvělý recept na dokonalá kuřecí prsa

Když jsem vyrůstal ve Středomoří, granátová jablka byla velkým hitem. Tato pikantní a sladká pochoutka byla v naší malé domácnosti oblíbená. Tento recept na kuřecí stehna (nožičky) jsem obnovila zpaměti. Byla křehká jako padající kost a opravdu plná chuti.

Granátová jablka jsou dnes všude. Co takhle recept na kuřecí stehna inspirovaná perským granátovým jablkem? Varování: toto lahodné kuřecí maso si budete chtít připravit navíc.

Středomořská kuřecí stehna podávaná s extra semínky granátového jablka

Když jsem vyrůstala ve Středomoří, granátová jablka byla velkou událostí. I když si moc nepamatuji, jestli/jak je maminka používala při vaření, vzpomínám si, že jsme s bratrem jedli misky s granátovými semínky posypané cukrem. Tato pikantní a sladká svačinka byla v naší malé domácnosti oblíbená a jedli jsme jí hodně!

O několik let později...

Na počátku mého manželství jsme s manželem žili v Grand Rapids ve státě MI. Brali jsme se mladí a neměli jsme moc disponibilních příjmů. Nikam jsme moc nechodili, a když už, tak do nedalekého čínského bufetu 9.1705 Kč.

Jednoho šťastného večera mě můj manžílek vzal do rodinné perské restaurace jménem Shiraz. Bylo to zábavné překvapení. Podnik nabízel vynikající autentické perské jídlo; měli dokonce živou hudbu a břišní tanečnici. Rozhodně to stálo za to! Ten večer jsem si objednala jejich perská kuřecí stehýnka s granátovým jablkem a od té doby se mi ta chuť vryla do paměti.

Nedávno jsem si koupila pár velkých granátových jablek, protože mi tchyně pořád říká, jak jsou pro mě dobrá. A já jí to naprosto věřím! Kromě toho granátová jablka miluju, tak proč ne? Naštěstí jsem měla také šest skromných kuřecích stehen, která žadonila o upečení. Myšlenky mě okamžitě zavedly do Šírázu a k tomu úžasnému pokrmu z granátového kuřete, který jsem jedla před mnoha lety.

Nakrájená granátová jablka na ozdobu kuřecích stehen

Tento recept na kuřecí stehna (stehýnka) jsem obnovila zpaměti a můj manžílek nemohl uvěřit, jak autentické a vynikající se mi kuře s granátovým jablkem povedlo! Byla křehká jako padající kost a opravdu plná chuti.

Tipy na recepty...

Abych zajistila chuť, rozhodla jsem se udělat potěr z koření s čerstvým česnekem, melasou z granátového jablka a trochou octa. O ano, toto potření jsem štědře nanesla na celé kuře i pod kůži (tak důležité). Nechala jsem to pár hodin odležet; pak jsem se vrátila a kuřecí stehna opekla na litinové pánvi (vřele doporučuji, abyste měli takovou pánev). Udělala jsem také skvělou omáčku z granátového jablka a vína, ve které jsem kuře pekla. Budete překvapeni, jak je tento recept snadný, ale je opravdu působivý.

Granátová kuřecí stehna podávaná na talíři ozdobená dalšími semínky granátového jablka

Mimochodem, doba přípravy je spíš 25 minut, ty dvě hodiny navíc jsou neaktivní. Takže ne, nebudete se příliš namáhat 🙂.

Jste připraveni připravit tento recept na kuřecí stehna s granátovým jablkem?

Připravte si kořenící směs smícháním směsi (ingredience níže) v malé misce.

Kořenící směs použitá v receptu na kuřecí stehna Kořenící směs použitá na recept na kuřecí stehna v misce

Osušte kuřecí stehna a začněte je hojně potírat kořením. Nezapomeňte opatrně nadzvednout kůži a nanést část kořenícího nátěru pod ni; je to velmi důležité pro chuť.

potírání kuřecích stehen kořením

Nakrájejte jednu velkou cibuli. Kuře položte do velké mísy na lůžko z červené cibule (použijte ½ množství cibule, kterou jste nakrájeli). Přikryjte a nechte v chladničce odležet alespoň dvě hodiny.

Cibule do receptu na kuřecí stehna Okořeněná kuřecí stehna přidaná na pánev

Vyjměte kuře z chladničky a nechte ho 15-20 minut v pokojové teplotě. Předehřejte troubu na 232 °C. Když je připraveno, rozehřejte na velké a těžké pánvi jednu lžíci olivového oleje. Zapněte oheň na středně vysokou teplotu a opečte kuřecí stehna z obou stran, počínaje stranou s kůží. Osmažené kuře vložte do velké zapékací mísy.

Okořeněná kuřecí stehna osmažená na pánvi

Do téže pánve přidejte podle potřeby ještě trochu oleje. Nyní na středně silném ohni 3-5 minut nebo do mírného zhnědnutí osmahněte zbylé plátky cibule.

Cibule osmažená na kuřecí stehna recept

K osmažené cibuli přidáme bílé víno a necháme povařit, aby se zredukovala. Nyní přidejte melasu z granátového jablka, bobkový list, ochucenou sůl a kuřecí vývar. Nechte tekutinu společně povařit asi 5-7 minut, aby se vytvořila příjemná granátovo-vínová omáčka/vývar.

Cibule smažená na kuřecí stehna recept

Vyjměte bobkový list a kuřecí stehna v pekáči přelijte omáčkou/vývarem z granátového jablka.

Granátová kuřecí stehna v pekáčku Kuřecí stehna s osmaženou cibulí na pánvi

Přikryjte a pečte 20 minut v troubě vyhřáté na 232 °C. Poté odkryjte a pečte na nejnižším roštu trouby dalších 25-30 minut nebo do úplného propečení.

Před podáváním vyjměte z trouby a nechte pět minut odstát.

Podávejte s ozdobou ze sušených lístků máty a čerstvých semínek granátového jablka. A pamatujete si na ty úžasné řecké brambory, které jsem dělala minule? Jsou skvělou přílohou k tomuto kuřeti. Nebo přidejte jednoduchou bílou rýži či kuskus.

Granátová kuřecí stehna servírovaná na talíři a ozdobená dalšími semínky granátového jablka

Popis

Granátová jablka jsou dnes všude. Co takhle recept na kuřecí stehna inspirovaná granátovým jablkem v perském stylu? Varování: Tohle lahodné kuřecí maso si budete chtít udělat navíc.

Složení

Kořenící směs

 • 1 polévková lžíce kořenící soli bez obsahu msg
 • 1 ¼ lžičky mletého hřebíčku
 • 1 lžička černého pepře
 • 1 lžička mletého muškátového oříšku
 • 1 ½ lžičky papriky (sladké nebo pálivé)
 • 6 velkých stroužků česneku, nasekaných
 • 1 polévková lžíce melasy z granátových jablek (nebo bio černé melasy)
 • 1 PL bílého octa

Zbývající ingredience

 • 6 kuřecích stehen
 • 1 velká červená cibule, nakrájená na plátky, rozdělená na části
 • Extra panenský olivový olej Private Reserve
 • 118 mililitru suchého bílého vína
 • 591 mililitrů kuřecího vývaru
 • 2 lžíce melasy z granátového jablka
 • 1 bobkový list
 • kořeněná sůl podle chuti
 • 2 lžíce sušených lístků máty, rozdrcených
 • 1 velké granátové jablko, semínka

Návod:

 1. Připravte kořenící směs smícháním ingrediencí na směs v malé misce.
 2. Osušte kuřecí stehna a začněte na ně hojně nanášet kořenící směs. Nezapomeňte opatrně nadzvednout kůži a naneste část nebo kořenící směs pod ni; to je velmi důležité pro chuť.
 3. Kuřecí maso položte do velké mísy na lůžko z červené cibule (použijte ½ množství cibule, kterou jste předtím nakrájeli na plátky). Přikryjte a nechte v chladničce odležet alespoň dvě hodiny.
 4. Vyjměte kuře z chladničky a nechte ho 15-20 minut v pokojové teplotě.
 5. Předehřejte troubu na 232 °C.
 6. Když je hotové, rozehřejte na velké a těžké pánvi jednu lžíci olivového oleje. Zapněte oheň na středně vysokou teplotu a opečte kuřecí stehna z obou stran, počínaje stranou s kůží. Osmažené kuře vložte do velké zapékací mísy.
 7. Do téže pánve přidejte podle potřeby ještě trochu oleje. Nyní na středně silném ohni 3-5 minut nebo do mírného zhnědnutí osmahněte zbylé plátky cibule.
 8. K osmažené cibuli přidáme bílé víno a necháme povařit, aby se zredukovala. Nyní přidejte melasu z granátového jablka, bobkový list, ochucenou sůl a kuřecí vývar. Nechte tekutinu společně povařit asi 5-7 minut, aby se vytvořila příjemná granátovo-vínová omáčka/vývar.
 9. Vyjměte bobkový list a kuřecí stehna v pekáči přelijte omáčkou/vývarem z granátového jablka.
 10. Přikryjte a pečte 20 minut v troubě vyhřáté na 232 °C. Poté odkryjte a pečte na nejnižším roštu trouby dalších 25-30 minut nebo do úplného propečení.
 11. Vyjměte z trouby a nechte pět minut odstát.
 12. Podávejte s ozdobou ze sušených lístků máty a čerstvých semínek granátového jablka.
 13. Vyzkoušejte tyto řecké brambory jako přílohu.

Vyzkoušejte tyto vynikající recepty:

Recept na kuřecí stehna s granátovým jablkem
Starší příspěvek

Mátové bonbóny

Recept na datle v čokoládě s mandlemi