Pečený losos ve fólii - večeře, kterou musíte mít!

Pečený losos ve fólii je oblíbený z nějakého důvodu! Je hotový velmi rychle a jeho výraznou středomořskou chuť si zamilujete. Balíčky z alobalu umožňují snadné čištění, ale zároveň udržují vlhkost a chuť, takže losos je křehký a vločkatý. Vezměte si mé tipy a podívejte se, jak ho připravuji, ve videu níže.

Tento pečený losos v alobalu je oblíbený z nějakého důvodu! Připravíte ho velmi rychle a zamilujete si výraznou středomořskou chuť s česnekem, čerstvým tymiánem, zemitou paprikou a máslovou citronovou omáčkou. Balíčky z alobalu umožňují snadné čištění, ale zároveň udržují vlhkost a chuť, takže losos je křehký a vločkatý. Vezměte si mé tipy a podívejte se, jak ho připravuji, ve videu níže.

Losos pečený v alobalu na středomořský způsob

Balíčky z alobalu na večeři jsou krásná věc - rychlá příprava a snadný úklid! A jedním z mých naprosto nejoblíbenějších je tento losos pečený ve středomořském stylu se zeleninou ve fólii. Je to zatraceně snadné na přípravu, ale konečný výsledek rozhodně vypadá a jí se docela luxusně. Pokud chcete, můžete ho podávat přímo v alobalu, za to se nemusíte stydět!

Recepty, jako je tento losos pečený v alobalu, vnímám jako příležitost, jak využít jakoukoli zeleninu, kterou mám po ruce. Vzhledem k tomu, že v těchto dnech je hojnost letních dýní, cuket a rajčat, použila jsem je i tentokrát. Ale tento recept bude dobře fungovat i s jinou zeleninou, jako jsou zelené fazolky, chřest, brokolice... můžete to obměňovat podle svých potřeb.

Losos pečený v troubě podávaný na talíři se zeleninou a petrželkou

Losos pečený ve fólii na středomořský způsob

Tady je podstata. Kousky filetů z lososa (každý o hmotnosti asi 140 g) a několik nakrájených kousků barevné zeleniny se zabalí do jednotlivých balíčků z alobalu a rychle se upečou do měkka. Troubu zahřívám na 204 °C a tato večeře je obvykle hotová za 20 až 25 minut!

Filety z lososa se zelenou cibulkou, rajčaty, česnekem, cuketou a žlutou dýní

Nezapomínejme však na tvůrce chutí. Výrazné středomořské chutě jsou tím, co mě pokaždé přitáhne. Česnek a čerstvý tymián plus "tajná omáčka" z řeckého extra panenského olivového oleje, másla, čerstvé citronové šťávy, trochu zemité papriky (a ještě více česneku!) Omáčka naprosto zpečeťuje chuť a také pomáhá udržet lososa pěkně vlhkého.

Zelenina nakrájená na plátky v zapékací misce

Losos pečený ve fólii, který se nikdy nesuší

Nakrájená zelenina položená na filé z lososa ve fólii

I pro ty, kteří nemají s přípravou lososa mnoho zkušeností a možná se bojí jeho vysušení, je tento recept spolehlivým způsobem, jak dosáhnout dokonale křehkého vločkového lososa. Žádné velké dovednosti nejsou potřeba.

Trik spočívá ve fóliových balíčcích (mimochodem, pokud chcete, můžete použít pergamen.) Fóliové (nebo pergamenové) balíčky, v nichž je uložen losos a zelenina, umožňují rychlé a rovnoměrné upečení všeho a zároveň utěsnění vlhkosti a chuti. A jak už jsem říkala, rozhodně nám pomůže, když přidáme chutnou omáčku.

Doba pečení se bude trochu lišit v závislosti na tom, jak silný je váš losos. Před pečením je vhodné lososa na několik minut vyndat z lednice, aby se přiblížil pokojové teplotě. Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že pečený losos je hotový, když jeho vnitřní teplota dosáhne 52 °C až 60 °C, podle toho, jak dobře propečený ho máte rádi. Teploměr s okamžitým odečtem, jako je tento, by vám mohl pomoci zbavit se odhadů. (Další tipy, jak dokonale upéct lososa, najdete zde.)

Losos a zelenina jednotlivě zabalené do alobalu, otevřené na povrchu

Co podávat k tomuto pečenému lososovi?

Díky zelenině, která je již součástí této lososové večeře, nebudete potřebovat o moc víc. Často si k němu připravuji libanonskou rýži nebo řeckou citronovou rýži. A jako předkrm zkuste polévku Gazpacho nebo světlý salát, například balela; středomořský salát ze 3 fazolí nebo řecký salát.

Popis

Losos pečený v alobalu na středomořský způsob a zelenina s česnekem, čerstvým tymiánem a lahodnou omáčkou z olivového oleje, čerstvé citronové šťávy a špetky másla. Nezapomeňte se podívat na video výše.

Složení

 • 4 filety z lososa, každý o hmotnosti 140 g
 • řecký extra panenský olivový olej Private Reserve
 • Sůl a pepř
 • 15 stroužků česneku, drcených nebo jemně nasekaných, rozdělených
 • 4 prameny čerstvého tymiánu (nebo 2 - 3 lžičky sušeného tymiánu)
 • 2 letní dýně, jakýkoli druh, rozpůlené a nakrájené na plátky
 • 1 velké rajče, rozpůlené a nakrájené na plátky
 • 2 velké zelené cibule, bílá i zelená část, nakrájené na plátky
 • 2 lžíce rozpuštěného másla
 • 1 lžička sladké papriky
 • 1 velký citron, šťáva
 • 118 ml nasekaných čerstvých petrželových listů, stonky odstraněny
 • Citronové klínky k podávání

Pokyny

 1. Předehřejte troubu na 204 °C. Na velký plech připravíme 4 kusy alobalu o rozměrech 12 "x 43 cm.
 2. Každý z lososových filetů hojně pokapejte olivovým olejem a poté je položte na připravené pláty alobalu naolejovanou stranou dolů.
 3. Lososové filety potřete ½ rozdrceného česneku a osolte, opepřete. Přidejte tymián.
 4. V malé misce smíchejte zbylý drcený česnek s rozpuštěným máslem, 78 mililitru olivového oleje, citronovou šťávou, solí, pepřem a paprikou.
 5. Vložte zeleninu do velké mísy nebo na tác, zalijte ji omáčkou a promíchejte.
 6. Zeleninu rozdělíme na 4 stejné porce na filety z lososa (nebo vedle nich). Přes lososa a zeleninu přeložte fólii, zcela ji přikryjte a uzavřete.
 7. Pečte ve vyhřáté troubě na 204 °C po dobu 20-25 minut.
 8. Když je hotovo, opatrně přeneste alobalové balíčky s lososem a zeleninou pomocí špachtle na jednotlivé servírovací talíře. Podávejte s klínky citronu. Dobrou chuť!