Recepty na sendviče s vaječným salátem - Jak připravit sendviče s vaječným salátem

Sendvič s vaječným salátem je jedním z nejjednodušších sendvičů na světě. Je to také skvělý způsob, jak využít zbytky vajec po Velikonocích. Náplň do vaječného salátu lze připravit i den předem a uchovávat v chladu. K přípravě vaječného salátu použijte některý z těchto kuchyňských nástrojů k jejich rychlému nakrájení nebo rozmačkání.

Sendvič s vaječným salátem je jedním z nejjednodušších sendvičů na světě, zejména pokud máte již připravená vejce natvrdo. Je to také skvělý způsob, jak využít zbytky vajec po Velikonocích.

Jak připravit sendvič s vaječným salátem

Jak se dělá sendvič s vaječným salátem? Stačí nakrájet několik natvrdo uvařených vajec, přidat trochu nakrájeného celeru pro křupavost, trochu zelené cibulky nebo pažitky pro zelený faktor, trochu soli a pepře pro dochucení a lžíci majonézy, aby se vše spojilo. Snadno!

Pro snadné loupání vajec zkuste vaření v páře

Už se vám někdy stalo, že jste si na sendviče s vaječným salátem uvařili vajíčka natvrdo, která se špatně loupala? Zkuste je vařit v páře!

Tipy na nejlepší vaječný salát

Sendvič s vaječným salátem a plátky rajčat podle jednoduchého receptu na vaječný salát.

Další přísady do vaječného salátu

Od doby, kdy jsme poprvé zveřejnili tento recept, se mnoho z vás ozvalo se svými oblíbenými verzemi vaječného salátu. Zde je několik skvělých nápadů na doplňky.

Jak se vyhnout rozmočenému sendviči s vaječným salátem

Nejlepší způsob, jak se vyhnout rozmočenému sendviči s vaječným salátem? Sendvič připravíte tak, že na toast položíte kousek salátu, přidáte vaječný salát, navrstvíte další kousek salátu a navrch položíte chléb. Salát pomáhá zabránit tomu, aby chléb absorboval tekutinu z vaječného salátu.

Náplň do vaječného salátu lze připravit i den předem a uchovávat v chladu. Se sestavením sendviče počkejte až těsně před konzumací.

Vůbec nejlepší sendviče s vaječným salátem na talíři

Loupání a krájení vajec na vaječný salát

Vejce uvařená natvrdo oloupejte tak, že s nimi několikrát jemně poklepete na čistou desku nebo prkénko a rozklepnete je po celé ploše. Poté opatrně oloupejte skořápky z vajec. Pokud jsou skořápky tvrdé nebo se na vejce lepí, zkuste je oloupat pod tekoucí vodou. Některá vejce se loupou snadno, zatímco s jinými to může být obtížné. Tak to prostě chodí (pro vaši informaci, čím jsou vejce starší, tím snáze se po uvaření natvrdo loupou).

Použijte některý z těchto kuchyňských nástrojů k jejich rychlému nakrájení nebo rozmačkání a připravte si vaječný salát.

Další recepty na vaječný salát

Ingredience

  • 1 velké vejce uvařené natvrdo, oloupané a nakrájené na kousky
  • 1 až 2 lžíce majonézy, podle chuti
  • 2 lžíce nasekaného celeru
  • 1 lžíce nasekané zelené cibulky nebo pažitky
  • Špetka kari
  • Kosher sůl a čerstvě mletý černý pepř podle chuti
  • Hlávkový salát
  • 2 plátky bílého, pšeničného, vícezrnného nebo žitného chleba, opečené nebo obyčejné

Metoda

  1. Připravte vaječný salát: Vejce nakrájená na kousky trochu rozmačkáme vidličkou. Smíchejte nakrájené vejce uvařené natvrdo, majonézu, celer a zelenou cibulku. Podle chuti posypeme solí a pepřem a kari kořením. Promíchejte lžící.Vaječný salát v misce, připravený k vložení vaječného salátu SandwichMíchání ingrediencí na vaječný salát v míse, abyste se naučili dělat sendviče s vaječným salátemRozšlehání natvrdo uvařených vajec v misce, abychom se naučili připravovat vaječný salát
  2. Sestavte sendvič: Pokud připravujete sendvič s toasty, opečte si plátky chleba. Na jeden plátek chleba dejte vrstvu salátu, na salát rozetřete vaječnou směs a navrch položte druhý plátek chleba.Otevřený sendvič s vaječným salátem na talíři se salátem