Recepty na tuňákový salát - jednoduchý oběd

Tuňákový salát je jednoduchou odpolední svačinou ve spojení s krekry nebo zdravým obědem. V tuňákovém salátu není čas na vybíravost - stačí použít to, co máte po ruce. Pro mě je další nejlepší věcí po obyčejném tuňákovém sendviči sendvič s grilovaným sýrem a tuňákovým salátem.

Zvedněte ruku, pokud jste nevyrůstali na sendvičích s tuňákovým salátem. Je tu někdo? To jsem si myslel.

Počkej! Ty, vzadu. Dobře, připouštím, že ne každý na nich vyrůstal. Ale počkej, v té plechovce tuňáka je pohodlí!

Tuňákový salát: Tuňák: Jednoduché potěšení

Mám vzpomínky, jak jsem jako dítě seděl na vrcholu hory Chocorua v New Hampshire s kamarády z tábora po celodenním výstupu. K obědu byly vždy pomeranče a tuňák nebo sendviče s burákovým máslem a marmeládou. A jako dezert? No, řekněme, že tyčinka Hershey nikdy nechutnala tak dobře!

A teď, v dnešní době, přináší takový sendvič stejné potěšení (nemluvě o úspoře nákladů). Ušetřete mě zvonků a píšťalek, za chvíli se k nim dostanu.

Právě teď mi stačí klasický sendvič s tuňákovým salátem. To znamená tuňák z konzervy, majonéza, celer, citronová šťáva, a pokud chcete, tak i červená cibule. Tečka. Namažte si to na dobrý chleba a jsem zase ten spokojený táborník. Vlastně si sendvič beru na zadní verandu, abych ho snědl na sluníčku.

Jakého tuňáka nejlépe použít?

Do sendviče se hodí jakákoli konzerva nebo sklenice tuňáka. Jen se ujistěte, že jste před smícháním s ingrediencemi na tuňákový salát scedili vodu nebo olej.

Do tuňákového salátu raději používám tuňáka baleného ve vodě, protože do receptu už přidávám majonézu. Tuňáka baleného v oleji si schovávám pro pokrmy, kde na oleji záleží o něco více, jako například v tomto salátu Nicoise, protože tuňák balený v oleji je bohatší než tuňák balený ve vodě.

Jak již bylo řečeno, u tuňákového salátu není čas na vybíravost - prostě použijte to, co máte po ruce.

Klasický tuňákový salát na zelenině

Obměny a návrhy na tuňákový salát

Já jsem vyloženě majonézový typ, ale pokud máte raději Miracle Whip nebo light majonézu, klidně si ji dejte. S jogurtem jsem to nikdy nezkoušela, ale řecký jogurt by mohl fungovat, zvlášť když přidáte trochu citronové šťávy, soli a pepře.

Opékat nebo ne, záleží na vás, jestli z toho uděláte sendvič. Někdy mám náladu na tousty a toužím po troše křupavosti a někdy chci jen pohodlí měkkého chleba.

Nemáte doma žádný chléb? Moje lepší polovička vždycky dává přednost tuňákovému salátu na slaných(?) houskách, ale vy si můžete udělat třeba tyhle sušenky nebo domácí limonádový chléb.

Přídavky a úpravy tuňákového salátu

Na základních receptech je nejlepší to, jak snadno si je můžete přizpůsobit svým vlastním chutím. Použijte můj klasický recept na tuňákový salát jako základ, ale pak si ho zpestřete několika skvělými přísadami:

Můžete také vyzkoušet tyto skvělé bylinky a koření do tuňákového salátu:

Pokud vám to zní dobře, pravděpodobně to tak bude. Pokud se chcete vyřádit, udělejte si Elisein sendvič s nejlepším tuňákovým salátem na světě, i když o tomto tvrzení si s ní budu muset promluvit.

jak podávat tuňákový salát

Jak podávat tuňákový salát

Pro mě je další nejlepší věcí po obyčejném tuňákovém sendviči tuňákový melt. To je sendvič s grilovaným sýrem a tuňákovým salátem. Plácněte na sendvič trochu sýra, namažte chleba zvenku máslem a grilujte ho na pánvi, dokud chleba není křupavý a zlatavý a sýr se nerozpustí.

Něco podobného můžete udělat i s tortillou. Stačí dát doprostřed sýr, navrch tuňákový salát, přeložit ji jako burrito a ugrilovat, aby se zalepila. Ale je toho víc! Udělejte wrap z pity nebo plochého chleba a přidejte trochu zeleniny a nakrájená rajčata nebo okurky.

Můžete ho také podávat jako opravdový salát na zelenině s nějakou další zeleninou na doplnění.

Tuňákový salát je jednoduchou odpolední svačinou, když ho spojíte s krekry nebo namažete na celerové tyčinky. Můžete se také vydat ctnostnou cestou a doplnit zeleninu kopečkem tuňákového salátu pro zdravý oběd.

Jak skladovat tuňákový salát

Zbytky tuňákového salátu můžete skladovat v lednici 3 až 5 dní. Nádobu přikryjte víkem nebo plastovou fólií, abyste udrželi ostatní pachy z chladničky venku a pachy z tuňáka uvnitř.

Další snadné recepty z tuňáka

klasický tuňákový salát

Ingredience

  • 1 ( 140 gramů ) plechovka tuňáka balená ve vodě
  • 1 žebro celeru, nakrájené na kostičky
  • 3 lžíce majonézy
  • 1 lžička červené cibule, jemně nakrájená
  • 1 lžička citronové šťávy
  • Špetka soli
  • Špetka černého pepře

Metoda

  1. Tuňáka nechte okapat: Otevřete plechovku a podržte ji nad dřezem. Nakloňte plechovku a zatlačte na víko, aby voda z plechovky mohla odtéct.
  2. Smíchejte ingredience na tuňákový salát: V misce tuňáka rozbijte vidličkou. Přidejte celer, majonézu, cibuli, citronovou šťávu, sůl a pepř. Promíchejte a spojte. Ochutnejte a upravte koření podle svých představ. Přikryjte a nechte vychladnout nebo ihned spotřebujte.náplň do tuňákového salátutuňákový salát z konzervy
  3. Podávejte, jak máte rádi: Lžící tuňákového salátu namažte plátky chleba a vytvořte sendvič, naberte na krekry jako svačinu nebo ho podávejte na lůžku zeleného salátu jako zdravé jídlo.
Nejlepší tuňákový salát
Starší příspěvek

Jak uvařit houby

Novější příspěvek

Tradiční vaječný koňak

Tradiční vaječný koňak