Recept na koktejl Granátové jablko Paloma

Paloma je grapefruitová verze margarity s limetkovou šťávou, tequilou a slanou sklenicí. K jeho přípravě potřebujete pouze šťávu z granátového jablka, kvalitní bílou tequilu a limetkovou šťávu. Doplňte ji sodovkou pro bublinky a pro plný efekt ji prohoďte snítkou rozmarýnu.

Vyzdobte sály, je čas na veselou náladu s koktejlem Paloma z granátového jablka!

Co je to Paloma?

"Paloma", pokud ji neznáte, je grapefruitová verze margarity s limetkovou šťávou, tequilou a slanou sklenicí. (Španělsky se také řekne "holubice", což ale v případě tohoto nápoje nehraje roli.)

A přestože mám slabost pro všechno grapefruitové, kombinace tequily, limetky a soli s džusem z granátového jablka válcuje. Zamíchejte ji s rozmarýnovým swizzlem a teď máte drink, který je na svátky plně oděn do rubínově červeného kabátu se slaným bílým okrajem.

Koktejl s granátovým jablkem a limetkovou šťávou

K jeho přípravě potřebujete pouze šťávu z granátového jablka, kvalitní bílou tequilu, limetkovou šťávu, jednoduchý sirup a sklenici se slaným okrajem. Doplňte ji sodovkou kvůli bublinkám a pro plný efekt ji prohoďte snítkou rozmarýnu.

Vítězný recept na palomu

Plně prozrazuji, že jsem tento recept vytvořila pro soutěž o nejlepší recept na srazu studentů (a vyhrála jsem!). Protože název univerzitního týmu je kardinál (barva, ne pták nebo kněz), pojmenovali jsme nápoj "kardinálský hřích". Byl to hit srazu!

Pokud byste chtěli připravit verzi tohoto nápoje bez alkoholu, nahraďte tequilu pomerančovým džusem a vynechejte slanou obruč.

5 dalších svátečních koktejlů

Složení

  • 59 mililitrů šťávy z granátového jablka
  • 2 polévkové lžíce limetkové šťávy
  • 2 lžičky jednoduchého sirupu
  • 3 polévkové lžíce ( 42 gramů ) bílé tequily (používám Piedra Azul Blanco, 100% agáve)
  • 59 mililitrů sodovky
  • Kosher sůl, na okraj sklenice
  • Větvička rozmarýnu, na ozdobu

Postup

  1. Sklenici osolte: Potřete okraj 224 gramové sklenice limetkovou šťávou a poté jej ponořte do košer soli. Do sklenice vložte led.
  2. Nápoj promíchejte: Smíchejte šťávu z granátového jablka, limetkovou šťávu, jednoduchý sirup a tequilu.
  3. Nalijte do sklenice: Směs nalijte do sklenice se slanou obrubou. Doplňte sodovkou. Ozdobte snítkou rozmarýnu.