Jak připravit mokktail s čajovým sirupem Earl Grey

Koktejly bez alkoholu - nebo mocktaily, jak jim často říkáme - jsou v podstatě koktejly bez alkoholu. Čaj může nealkoholickému nápoji dodat potřebnou hořkost a trpkost. Earl Grey má podobnou chuť jako toniková voda a tvoří tak příjemné citrusové spojení.

Koktejly bez obsahu alkoholu - nebo také "mocktaily", jak jim často říkáme - jsou v podstatě koktejly bez alkoholu. Výzvou při přípravě nezapomenutelného koktejlu je najít ingredience, které mohou nahradit komplexnost chuti, kterou poskytuje alkohol.

Zatímco káva si v poslední době získala oblibu jako prvek mocktailů , čaj je také vynikajícím způsobem, jak vytvořit aromatické, kofeinem posílené limonády! Earl Grey sdílí podobné chutě s tonikovou vodou a vytváří tak příjemné citrusové spojení, takže je užitečným doplňkem vašeho domácího baru, když nepijete alkohol.

Proč se čaj skvěle hodí do koktejlů

Když se člověk zdrží hořkých nápojů a likérů na bázi alkoholu, může čaj dodat nealkoholickému nápoji potřebný nádech hořkosti a trpkosti. Je to také další způsob, jak přidat vrstvy chuti: namáčením čajových sáčků přímo v sirupu odpadá nutnost přidávat do mocktailu další tekutinu, která může nápoj ještě více naředit.

Trik na dobrý mokktail

Něco dalšího, co je třeba mít při přípravě mocktailu na paměti, je viskozita. Alkohol má v nápoji a na jazyku určitou hmotnost. Když pijete například ovocný džus, víte, že pijete džus. Pokud byste ale připravili směs džusu a lihoviny, chuť by vám sice samozřejmě napověděla, že jde o alkohol, ale je tu také citelný rozdíl v tom, jak ho cítíte v ústech.

Abych tento zážitek do jisté míry napodobil v tomto mocktailu, vytvořil jsem bohatý čajový sirup pro těžší pocit v ústech. Dodání těla nápoj pozvedne a dodá mu pocit, že se jedná o koktejl, a ne jen o obyčejný slazený nápoj.

Bergamotový earl gray mokktail drink sirup

Nepodmáčejte čajový sirup!

Všichni jsme si zvykli na doporučené doby louhování čaje, které obvykle činí 4 až 5 minut. Zde však hledáte koncentrovanou chuť. Krátká doba louhování bude mít za následek slabší chuť sirupu.

Nemějte obavy - delší doba louhování nezpůsobí, že nápoj bude příliš hořký. Pokud máte sypaný čaj, použijte 2 až tři polévkové lžíce čaje, podle toho, jak silně je váš čaj ochucený. Pokud jste si vybrali nový čaj, začněte se dvěma sáčky, a pokud chcete více chuti, namočte třetí sáček.

Nejlepší toniková voda pro přípravu čaje s tonikem

V současné době je na trhu tolik tonikových vod, že se výběr jedné může zdát obtížný. Jakýkoli základní tonik by mohl fungovat a přitom díky chininu trefit správné sladké a hořké tóny.

Zejména u tohoto nápoje jsem zjistila, že indický tonik Fever-Tree s hořkou pomerančovou příchutí bergamot skutečně doplňuje. Vyhněte se silněji ochuceným tonickým vodám, které mohou konkurovat výrazným citrusovým a květinovým tónům bergamotu.

Náhrady

Pokud vám Earl Grey nechutná (nebo vám stejně jako mému manželovi přivolává migrénu), může se hodit mnoho jiných květinových nebo bylinkových čajů. Ibišek, citronová verbena nebo čaj rooibos by přinesly doplňující chuť a fungovaly by s tonikem. Citron byste zde také mohli vyměnit za limetku nebo grapefruit.

Skladování sirupu Earl Grey

Tento sirup uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě v lednici a vydrží vám nejméně měsíc.

Pokud vám sirup zbyde, můžete ho použít na glazování čajového pečiva nebo děr na koblihy nebo na oslazení rýžového nákypu.

Další moktejly, které si můžete vychutnat

Ingredience

Na čajový sirup Earl Grey (Bergamot)

  • 236 mililitrů cukru
  • 118 mililitrů vody
  • 2 až 3 sáčky čaje Earl Grey

Pro mocktail

  • 21 g čajového sirupu Earl Grey (Bergamot)
  • 14 gramm čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • 84 gramm až 112 gramm tonikové vody (já dávám přednost indickému toniku Fever-Tree)
  • 224 gramů drceného ledu

Metoda

  1. Připravte čajový sirup Earl Grey: Přiveďte k varu a často míchejte, aby se cukr rozpustil. Odstavte z ohně a přidejte čajové sáčky. Přikryjte a nechte 15 minut louhovat. Vyjměte čajové sáčky a nechte sirup 30 minut vychladnout, poté jej přelijte do vzduchotěsné nádoby. Uchovávejte v chladničce až jeden měsíc.
  2. Připravte mokktail: Naplňte sklenici na highball drceným ledem. Přilijte 21 g čajového sirupu Earl Grey, 14 g citronové šťávy a 84 g - 112 g tonikové vody. Jemně promíchejte a podávejte.