Sekané krabí pesto

Na rozdíl od bazalkového pesta toto pesto nevyžaduje parmazán ani česnek. Místo něj jsou doplňujícími chutěmi červená cibule a chilli serrano. Zdá se, že mandle chuť koriandru spíše zvýrazňují, než aby mu konkurovaly. Pesto můžete použít s těstovinami, jako náplň nebo s kuřecím masem v tacos.

V průběhu let jsem se několikrát pokoušel vypěstovat koriandr. Pokaždé mi rostliny uschly dřív, než jsem z nich měl větší užitek.

Letos jsem v říjnu, když se v Sacramentu ochladilo parné letní počasí, vysadil svazek semen a rostlinám se daří už několik měsíců!

Jak koriandr dozrává, stonky houstnou a listy jsou mnohem větší, což signalizuje "předpukání" a vhodný čas na přípravu koriandrového pesta.

Na rozdíl od bazalkového pesta toto pesto nevyžaduje parmazán ani česnek. Místo něj se jako doplňkové chutě uplatní červená cibule a chilli serrano.

Místo piniových oříšků se také používají mandle. Zdá se, že mandle chuť koriandru spíše zvýrazňují, než aby mu konkurovaly.

Pesto použijte s těstovinami, jako náplň nebo s kuřecím masem v tacos. Část této dávky jsem smíchal se sýrem cottage a připravil z ní vynikající dip na tortillové chipsy.

Koriandrové pesto v misce

Složení

  • 473 mililitrů baleného koriandru včetně stonků
  • 118 mililitrů blanšírovaných mandlí
  • 59 mililitrů nakrájené červené cibule
  • 1/2 čajové lžičky nakrájené a zbavené semínek chilli papričky serrano
  • 1 lžička kosher soli
  • 59 mililitrů extra panenského olivového oleje

Speciální vybavení

  • Kuchyňský robot

Metoda

  1. Opražte mandle: Rozpalte malou pánev na vysokou teplotu. Když je pánev rozpálená, přidejte blanšírované mandle v jedné vrstvě. Promíchejte dřevěnou lžící. Když mandle začnou vonět a hnědnout, vyjměte je z pánve.
  2. V kuchyňském robotu rozmixujte koriandr, mandle, cibuli, chilli a sůl, dokud se dobře nespojí.Koriandrové pestoKoriandrové pesto
  3. Pomalu přidejte olej: Za chodu kuchyňského robotu pomalu a rovnoměrným proudem přidávejte olivový olej. Podle potřeby přidávejte další olej. Co nespotřebujete, můžete zmrazit. Formu na ledové kostky vyložte plastovou fólií a jednotlivé prostory pro kostky naplňte pestem. Zmrazte a vyjměte z misky na led, vložte do uzavřeného sáčku do mrazničky pro budoucí použití.Koriandrové pestoKoriandrové pesto