Jak udělat sněhové koule

Jedná se o startovací recept vhodný pro malou rodinu. Pokud máte větší počet lidí, zdvojnásobte ho. Tyto sušenky vydrží v mrazáku, ať už upečené nebo nepečené, nejméně měsíc. Ve vzduchotěsné nádobě skladujte sněhové koule až 1 týden při pokojové teplotě. Nebo si přečtěte návod na zmrazení těchto sušenek uvedený výše.

Když jsem vyrůstala, bylo to moje nejoblíbenější vánoční cukroví. Maminka jich dělala celé kopy a my jsme si ty kuličky velikosti vlašského ořechu strkali do pusy tak rychle, jak je dělala.

Tak rychle, že mě jako kluka jednou chytili, když jsem jich několik ukradl. Když jsem prohlásil, že jsem nevinný, maminka si všimla, že mám na tváři moučkový cukr. Přistižena.

Nejlepší ořechy do sněhových koulí

Tyto sušenky jsme vždycky pekli s vlašskými ořechy, ale obvyklé jsou i pekanové ořechy. Zatímco my jsme jim vždycky říkali "ořechové koule", viděla jsem, že se podobným sušenkám říká mexické svatební sušenky a ruské čajové koláčky. Ať už jim říkáte jakkoli, tyto sušenky jsou návykové.

Považujte tento recept za startovací, vhodný pro malou rodinu. Pokud máte větší počet lidí, zdvojnásobte ho.

Pohled shora na sušenky s moučkovým cukrem naskládané na talíři, z nichž horní je rozříznutá napůl, aby byl vidět vnitřek.

Jak zmrazit sněhové koule

Tyto sušenky vydrží v mrazáku dobře, ať už upečené, nebo nepečené, nejméně měsíc. Pokud jsou nepečené, není třeba je rozmrazovat; stačí přidat minutu nebo dvě navíc k době pečení. Pokud jsou upečené, obalte je v prvním kole v moučkovém cukru, zmrazte a po rozmrazení znovu obalte v moučkovém cukru.

Řešení problémů se sněhovými koulemi

Varianty sněhových koulí, které můžete vyzkoušet

Jak skladovat sněhové koule

Sněhové koule můžete skladovat až 1 týden ve vzduchotěsné nádobě při pokojové teplotě. Nebo se podívejte na výše uvedené pokyny pro zmrazení těchto cookies.

Jak poslat sněhové koule jako dárek!

Protože tyto sušenky vydrží až 1 týden při pokojové teplotě, dají se skvěle posílat jako dárky. Snažte se je odeslat co nejdříve po jejich úplném vychladnutí. Postupujte podle těchto tipů.

Hledáte další vánoční cukroví? Vyzkoušejte tyto!

Chcete si prohlédnout VŠECHNO naše vánoční cukroví?

Složení

 • 236 mililitrů celozrnné nebo dortové mouky
 • 355 mililitrů vlašských ořechů, jemně nasekaných
 • 2 polévkové lžíce krystalového cukru
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 tyčinka nesoleného másla o pokojové teplotě
 • Špetka soli
 • Práškový cukr na obalení (asi 236 mililitrů )

Metoda

 1. Vypracujte těsto: Smíchejte všechny suché přísady - mouku, ořechy, sůl, cukr - ve velké míse. Přidejte vanilkový extrakt. Přidejte máslo nakrájené na malé kousky a vše spojte dohromady (čistým!) těstem. rukama, dokud směs nebude vypadat jako hrubá mouka s kousky ořechů.Krájení másla do suchých ingrediencí pro přípravu receptu na sněhové koule.Krájení másla do suchých ingrediencí pro přípravu receptu na sněhové koule na sušenky.Rozkrájení másla do suchých ingrediencí na recept na sněhové koule na sušenky.Příprava těsta podle receptu na sušenky sněhové koule.
 2. Těsto nechte vychladnout: Těsto nechte chladit v lednici alespoň 30 minut nebo až přes noc.
 3. Předehřejte troubu: Předehřejte troubu na 149 °C . Plech na pečení vyložte pergamenem nebo silikonovou podložkou na pečení.
 4. Z těsta vytvarujte kuličky: Z těsta vytvarujte malé kuličky ne větší než vlašský ořech a položte je na plech, vzdálené od sebe nejméně 2.5 cm.Kuličky receptu ořechové sušenky na plech.Rozválení receptu na ořechové sušenky do kuličky.
 5. Pečení: Sušenky pečte 35 minut.
 6. Obalte v moučkovém cukru: Když jsou sušenky ještě teplé, ale na dotek dostatečně chladné, obalte je v moučkovém cukru. Odložíme na mřížku, aby zcela vychladly. Po vychladnutí je znovu poprašte moučkovým cukrem.Sypání sušenek z moučkového cukru práškovým cukrem.Válení sněhových koulí v moučkovém cukru na ořechové sušenky recept.
Ořechové sněhové koule
Starší příspěvek

Vánoční cukroví

Novější příspěvek

Klasická margarita

Klasická margarita