Recept na čokoládové francouzské toasty - Jak připravit čokoládové francouzské toasty

Čokoládové francouzské tousty se připravují snadno a rychle a nejlépe chutnají hned po jejich přípravě. Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné použít v tomto receptu oblíbené mléko bohaté na živiny. Přidání čokoládového javorového sirupu není povinné, ale je to snadný způsob, jak tento pokrm povýšit na vyšší úroveň.

Valentýn bývá jedním z těch polarizujících svátků. Někteří lidé milují všechnu romantiku, která je s ním spojena, zatímco jiní považují tlak na to, aby vyrobili a udělali něco zvláštního, za zdrcující.

Nejlepším dárkem pro sebe (a své blízké) je však jídlo, které vám bude připadat jako pohoštění, ale které vás nebude stresovat! Právě k tomu slouží tento speciální francouzský toast. Je to dokonalá rovnováha mezi snadnou přípravou a přesto je hodný zvláštní příležitosti.

Jak se dělají čokoládové francouzské tousty?

Příprava čokoládových francouzských toustů je podobná přípravě běžných francouzských toustů, ale používáme neslazený kakaový prášek a trochu cukru navíc. Všechny ingredience na těsto smícháme dohromady, namočíme do něj chléb a pak ho usmažíme.

Přidání čokoládového javorového sirupu není povinné, ale je to snadný způsob, jak tento pokrm povýšit na další úroveň!

Čokoládovo-malinový francouzský toust

Jaký druh kakaa mám pro tento recept použít?

Ve většině receptů je uvedeno použití buď holandsky zpracovaného kakaa, nebo přírodního kakaa. Holandsky zpracované kakao má jinou úroveň kyselosti než přírodní kakao, takže v pečivu funguje jinak. Ale protože zde vlastně nic nepečete, můžete použít jakékoli kakao, které máte po ruce!

Přitom holandsky zpracované kakao je opravdu výhodnější, protože se v mléce skutečně rozpouští snadněji než přírodní kakao. Pokud však máte přírodní kakao, nebojte se: jen budete muset kakao trochu více míchat, aby se rozpustilo. Výsledek bude fantastický bez ohledu na to!

Čokoládovo-malinový francouzský toast

Jaký typ mléka je nejlepší?

Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné použít v tomto receptu vaše oblíbené mléko bohaté na živiny. Tento recept byl testován s plnotučným mlékem, které má nejvyšší podíl mléčného tuku. Do tohoto receptu však můžete použít jakékoli skutečné mléko, včetně nízkotučného a odtučněného. Jen mějte na paměti, že plnotučné mléko vám zajistí o něco bohatší chuť čokoládových toastů.

Jaký druh chleba mám použít? Musí být čerstvý?

Francouzské tousty jsou skvělým způsobem, jak využít starý prošlý chléb, a u čokoládových francouzských toustů tomu není jinak! Starý chléb je vlastně vhodnější, protože má méně vlhkosti, takže nasákne více těsta.

Ale pokud použijete čerstvý chléb, bude to v pořádku. V tomto receptu je vlastně použit chléb challa, což je chléb obohacený vejcem, který se s čokoládovým těstem velmi dobře snáší. Nakrájejte ho na silné plátky, aby nasál více těsta!

Čokoládovo-malinový francouzský toast

Mohu toto jídlo připravit předem?

Čokoládové francouzské toasty se připravují snadno a rychle a nejlépe chutnají hned po přípravě. Můžete si ho však připravit i předem. Chcete-li tak učinit, nechte ho vychladnout a poté ho uložte do vzduchotěsné nádoby. Chcete-li francouzský toast znovu ohřát, ohřívejte ho v mikrovlnné troubě nebo v troubě o teplotě 177 °C po dobu 10 až 15 minut nebo dokud není teplý.

Složení

Na francouzský toast:

 • 118 mililitrů bílého cukru
 • 118 mililitrů neslazeného kakaa, nejlépe holandsky zpracovaného
 • 1/2 čajové lžičky kosher soli
 • 2 lžičky vanilkového extraktu
 • 473 mililitrů pravého mléka, nejlépe plnotučného, ale hodí se jakékoli mléčné mléko
 • 8 velkých vajec
 • 12 silných krajíců chleba, nejlépe chalvy

Smažení:

 • 4 lžíce másla, rozdělené
 • 4 polévkové lžíce rostlinného oleje, rozdělené

Na čokoládový javorový sirup:

 • 84 gramů javorového sirupu, ne palačinkového sirupu

Metoda

 1. Předehřejte troubu: Nastavte troubu na 93 °C nebo na nejnižší možnou teplotu.
 2. Smíchejte suché a mokré přísady: Do velké mísy dejte cukr, kakao, sůl a vanilku. Přilijte polovinu mléka a šlehejte, dokud se suché přísady nerozpustí. Přilijte zbývající mléko. Všlehejte vejce.Čokoládovo-malinový francouzský toastČokoládovo-malinový francouzský toast
 3. Chléb namočíme do čokoládové mléčné směsi: Chléb vložíme do formy o rozměrech 23 x 33 x 5.1 cm. Chléb polijte čokoládovo-mléčným těstem. Chléb propíchejte vidličkou a obracejte, aby se zcela obalil. Odstavte na 10 až 15 minut a pravidelně chléb obracejte, aby se těsto rovnoměrně vsáklo. Chcete, aby byl chléb těžký a nasycený, ale nerozpadal se.Čokoládovo-malinový francouzský toastČokoládovo-malinový francouzský toast
 4. Připravte si čokoládový javorový sirup: Zatímco chléb vstřebává těsto, připravte čokoládový javorový sirup tak, že do žáruvzdorné misky vložíte čokoládu a sůl. Javorový sirup dejte do malého hrnce a zahřívejte, dokud nezačne vřít a bublat na okrajích pánve. Horký sirup nalijte na čokoládu a poté metličkou míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí.Čokoládovo-malinový francouzský toast
 5. Rozehřejte máslo a olej: Ve velké pánvi na prudkém ohni rozehřejte 1 lžíci másla a 1 lžíci oleje. Zahřívejte, dokud se máslo nerozpustí a nezačne pěnit.Čokoládovo-malinový francouzský toast
 6. Usmažte francouzské toasty: Snižte teplotu na středně nízkou a vložte na pánev tři kousky chleba (nebo kolik se jich tam pohodlně vejde, pánev nepřeplňte). Nepoužívejte vysokou teplotu, protože cukr v těstě má tendenci se snadno připalovat. Smažte asi 2 až 3 minuty, nebo dokud spodek toastu nebude vypadat suchý a mírně nadýchaný. Obraťte toasty a smažení opakujte na druhé straně další 2 až 3 minuty. Na rozdíl od běžných francouzských toastů jsou čokoládové francouzské toasty tmavé, takže je těžké poznat, zda jsou hotové. Po otočení toastu se ho stačí dotknout a píchnout do jeho horní části. Pokud je trochu "skákavý" a má lehce lesklý slizký pocit, aniž by byl mokrý nebo vlhký, je tato strana hotová.Čokoládovo-malinový francouzský toast
 7. Toasty uchovávejte v teple, dokud nebudou připraveny k podávání: Jakmile je první várka toastů hotová, přesuňte je na drátěný rošt na horní straně plechu a vložte do trouby, aby se udržely teplé. S použitím zbývajícího másla a oleje zopakujte přípravu zbývajících toastů.Čokoládový malinový francouzský toast
 8. Podávejte: Při podávání posypeme toasty moučkovým cukrem. Navrch dejte šlehačku, maliny a čokoládový javorový sirup. Podávejte se sklenicí pravého mléka!